AKCESORIA SPACEROWE SZYJEMY NA ZAMÓWIENIE DO 5 DNI ROBOCZYCH | INTERNATIONAL SHIPPING AVAILABLE – PLEASE SEND US AN EMAIL

podróże z psem obroża i smycz

Podróże z psem – jak najlepiej się przygotować.

sie 7

Okres wakacyjny sprzyja podróżom i wyjazdom. Jednych zadowoli urlop za granicą, innym bardziej przypadną do gustu chwile spędzone w kraju. Wyjeżdżając lepiej zabrać psa ze sobą, czy może zapewnić mu opiekę u znajomych albo rodziny? A może lepszy byłby psi hotel? Niektórzy wolą, aby pies został z kimś zaufanym, a inni nie wyobrażają sobie wakacji bez towarzystwa czworonoga. Wszystkich psiarzy łączy jedno – urlop zawsze wiąże się z dylematami. 

Zabierając psa na wakacje, warto pamiętać o kilku rzeczach:

1. Paszport, chip, książeczka zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie – paszport potrzebny jest przy zagranicznych wyjazdach, wyrobiony raz jest ważny przez całe życie psa. Procedura wyrobienia chwilę zajmuje, więc warto umówić się wcześniej na wizytę do weterynarza.

2. Środek transportu – jeśli wybieramy się w podróż samolotem trzeba sprawdzić jakie zasady obowiązują w poszczególnych liniach lotniczych. Czy pies może podróżować na pokładzie samolotu (zależne jest to od wagi psa) czy będzie musiał lecieć w luku bagażowym? W tym drugim przypadku potrzebny będzie odpowiedni transporter dostosowany do wymogów i dobrany do wielkości psa. Wielu właścicieli rezygnuje z zabierania psa na zagraniczne wakacje właśnie z powodu konieczności umieszczenia psa w luku, bo wiąże się z ogromnym stresem dla czworonoga. Psy ras brachycefalicznych mogą mieć w samolocie kłopoty z oddychaniem.

Podróż publicznym środkiem komunikacji takim jak pociąg czy autobus wymaga dostosowania się do przepisów, które nakładają przewoźnicy. Zgodnie z przepisami pies powinien mieć założony kaganiec i być na smyczy lub może podróżować  w transporterze. Psy podróżujące bez transportera muszą mieć w pociągu bilet.

Podczas podróży samochodem warto zastanowić się nad bezpieczeństwem psa w trakcie jazdy i pamiętać o postojach, które mogą nam wydłużyć czas spędzony w samochodzie.

Należy pamiętać, że do każdej wyprawy należy psa przygotować – w przypadku podróży w transporterze nauczyć go w nim odpoczywać. Przed jazdą pociągiem czy autobusem można wybrać się z psem na krótką wycieczkę, zabrać na dworzec, nauczyć wsiadać do pociągu czy autobusu. Jeśli wybieramy się samochodem, to również możemy wcześniej nauczyć psa spokojnego zachowania w samochodzie zabierając go na krótsze przejażdżki.

3. Zabezpieczenie przed kleszczami – przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić co działa na terenie, w który się wybieramy. Podróżując po świecie możesz spotkać 900 rodzajów kleszczy! W Polsce mamy kilkanaście gatunków.

podróże z psem obroża i smycz

­4. Zapas karmy – poleca się zabrać o kilka porcji więcej niż potrzebujemy na wypadek nieplanowanych okoliczności. Opiekunowie niekiedy zamawiają wcześniej wysyłkę karmy tam, gdzie jadą na wakacje. To dobra opcja dla właścicieli kilku psów lub psów dużych ras – kilkanaście czy kilkadziesiąt kilo karmy niełatwo ze sobą zabrać.

5. Hotel, domek, kwatera przyjazna psom – szukając noclegu trzeba sprawdzić czy właściciel obiektu wyraża zgodę na pobyt czworonoga, dopytać o to czy są dopłaty za pobyt zwierzęcia i upewnić się czy miejsce jest dla niego odpowiednie. Są psy, które mają problem z wejściem po ażurowych schodach albo metalowych konstrukcjach, a takie niekiedy można spotkać w wynajmowanych kwaterach.

podróże z psem obroża i smycz

6. Wspólne chwile – w czasie urlopu dobrze jest pamiętać o rytuałach jakie ma nasz pies i postarać się je zachować – będzie mu dużo łatwiej odnaleźć się w nowym miejscu. Ważne jest również, aby pies był przygotowany na wysiłek jaki zaproponujemy mu na urlopie, miał czas na odpoczynek i regenerację. Zadbajmy również o odpowiednie akcesoria przydatne w podróży – wygodne szelki, bezpieczną obrożę z adresówką czy odpowiedniej długości smycz z niezawodnym karabinkiem!

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Dołącz do nas! Bądź na bieżąco z nowościami, promocjami i wpisami na bloga.

    Adres e-mail*